Úvod > O obci > Aktuality > COVID - 19

COVID - 19

Vážení občané obce velmi vás jménem starosty a zastupitelů žádáme o dodržování minimalizování styku. Pojďme si chránit to nejcennější co máme a to je zdravi.

Pro lidi, kteří naprosto nechápou, zpochybňují a bojkotují bezpečnostní opatření a jenom na ně nadávají. Prosím Vás, smyslem těchto opatření není to, aby se nikdo nikde nenakazil????‍♂️. Smyslem těchto opatření je co nejvíce ZPOMALIT nástup epidemie koronaviru tak, aby počet lidí s těžkým průběhem, kteří vyžadují intenzivní léčbu????, NEPŘESÁHL kapacitu systému zdravotní péče (počet přístrojů pro umělou plicní ventilaci, počet akutních lůžek na JIP apod.).

Jinými slovy, i kdyby se v krátkodobém horizontu nakonec nakazil stejný počet lidí jako bez jakýchkoliv opatření???? (třeba během 6 měsíců 100.000 lidí), je strašně důležité, aby se tento počet lidí v čase co nejvíce rozložil a v žádném okamžiku nebyla překročena kapacita systému zdravotní péče????‍⚕️. Proto jsou zavřené školy, kina i sportoviště. Právě proto, abychom nedopadli jako v Itálii, kde je tato kapacita aktuálně překročena, a lidé tam kvůli tomu umírají ☠️, protože už pro ně nezbyl podpůrný dýchací přístroj, akutní lůžko anebo lékař.

???? Nezkoušejte bezpečnostní opatření “přechytračit” a uvědomte si, že nejde pouze o Vás. I kdyby u Vás pravděpodobně onemocnění koronavirem proběhlo jako lehké nachlazení, svým nezodpovědným jednáním ale můžete ohrozit na životě oslabené nemocné lidi (např. s chronickým onemocněním, rakovinou ???? apod.) a také seniory????????, u kterých onemocnění koronavirem může probíhat mnohem agresivněji???? než “běžná chřipka”.

???? Ačkoliv chápu, že pro aktivní lidi může být otravné sedět doma uvědomte si, že svým nezodpovědným chováním můžete někomu zabít dědečka nebo babičku. A zkuste si představit, jaké by to pro Vás bylo, kdyby Vám v přeplněné nemocnici řekli “sorry, volný dýchací přístroj pro Vaši maminku/babičku nemáme, je nám líto.” Opravdu za to nějaký trénink „načerno“ stojí?

DODRŽUJTE BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ A BUĎTE PROSÍM ZODPOVĚDNÍ a OHLEDUPLNÍ! ????

Text není můj ale pod tenhle názor se podepisuju.

Na obrázku může být: 1 person, text